Solar Akü

Solar akü fiyatları ve Solar akü çeşitleri arıyorsanız, En ucuz Solar akü fiyatını sitemizde bulabilirsiniz. Ancak Solar akü fiyatlarına bakmadan önce Solar akünün ne olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını bilmemiz gerekir. Elektriği depolamaya yarayan özel akümülatörler birçok uygulama için hayati önem taşımaktadırlar . Akümülatörlerde istenilen büyüklükte enerji depolaması sağlanarak güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, şebeke elektriği ve diğer bazı dinamo türlerinden elde edilen elektrik depolanır ve sınırsız oranda fayda sağlanır.  Solar Güneş enerjisi uygulamaları için kullanılan aküler özellikle tam bakımsız kuru tip, Solar Jel tip ve OPzS adını verdiğimiz düşük gerilimli tip akülerdir. sonnenschein-solar-30

OPzS  ve jel bataryalar güneş enerjisi bakımından en yüksek verimi verirler. Uzun ömürlü, paslanmaya karşı dirençli ve şarj ömrü en uzun seviyede olan jel bataryalar tam dolu olmadan da sonuna kadar desarj sağlayabilmektedir. Solar Akü modelleri ve farklı kapasiteler için lütfen Solar Akü Fiyatları  sayfamızı ziyaret ediniz. Solar akü fiyatı ürününün menşeisi, kalitesi ve marka değerine göre değişkenlik göstermektedir. Ucuz akü her zaman dandik aküdür anlamı taşımamakla birlikte, en pahalı akü en iyi aküdür yaklaşımıda yanlıştır. Dünya üzerinde akü üreticilerinin sayısı sayılabilecek kadar az iken Akü markası sayılamayacak kadar fazladır. Bunun sebebi akü üretimindeki yüksek maliyetten ötürü, Bir takım şirketlerin patentini aldıkları Markalar için fason dediğimiz, diğer üreticilere kendi etiketlerini kullanarak akü ürettirmesidir.

Jel Akü Fiyatları

Made in italya

 

 

1958 yılında Türkiye’nin önde gelen akü üreticilerinden BAS Akümülatör de, yüksek AR-GE giderlerinden dolayı fabrikasını kapatmış, O dönemde uygulanan ithalat-İhracat kolaylıkları ile, ürünlerinin üretimini TAB+ Batteries firmasına vermiştir. BAS Akünün Marin ve Solar akü grubu Slovenya’da  Otomobil aküleri İtalya’daki fabrikada üretilmektedir.  Bu Bağlamda BAS AKÜ piyasadaki yerli ürünlere göre biraz daha ucuz akü olmakla birlikte, Avrupa standart ve teknolojisinde üretilen bir aküdür.


Peki Solar sistemde Dünyanın en iyi aküsü yada Dünyanın en büyük aküsü nedir diye soracak olursak cevabı ne olur? Tabi stasyonel, Jel ve Solar JEL akü’de Dünya sonnenDevi Sonnenschein dir. Eskiden üretimlerini Dryfit olarak üreten bu marka gerçek bir Solar akü üreticisidir. Sonnenschein Dünyaca ünlü Exide Technology SRL firması tarafından üretilmektedir. Ülkemize Bas Akü distribütörlüğünde gelmektedir. Garanti süresi 2 yıl olan Sonnnenschein akülerin JEL serisi ortalama 12 yıl ömürlüdür. 2 Volt 4 Volt 6 Volt 8 Volt stasyonel akü çeşitleri ise ortalama 15-17 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Solar akü Solar sistemin olduğu her alanda kullanıbilir. Örneğin Evinizin solar panelinde, yat yada teknenizin solar panelinde, karavanların solar panellerinde, kullanım amacınıza göre istediğiniz alanda kullanabileceğiniz akülerdir. Sonnenschein Avrupadan ithal edilmesi ve yüksek kalitesi bu alandaki en iyi ve en pahalı aküdür. Verdiğiniz paranın son kuruşuna kadar hak eden bir ürün olduğunu kullandığınızda anlayağınız bir aküdür. En ucuz Solar akü fiyatları için sıklıkla sitemizi inceleyebilir ve bizi Sosyal medyada takip edebilirsiniz.