Çelik Akü

Çelik Oto Aküsü

Çelik Starter serisi aküler, otomobil ve hafif ticari araçlarda, motorun ilk hareketini sağlamak ve araçtaki elektrikle beslenen tüm cihazları çalıştırmak için geliştirilmiş ve üretilmiş ürünlerdir. Yüksek akım ve gücü kısa sürede sağlama özelliğine sahiptir.05-12V-90Ah-720

Çelik Otomotiv akümülatörlerinin tamamı Gümüş – Kalsiyum Alaşım Teknolojisi ile üretilir. Gümüş – Kalsiyum alaşımının genleştirilmiş yeni metal teknolojisi (Expended Metal Teknolojisi) ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan aküler, tüm otomobil modellerinin ihtiyacına cevap verilecek şekilde üretilmektedir.

Geleneksel akülere göre %20 daha fazla ömür ve marş gücüne sahip olan gümüş alaşımlı aküler, iklim veya çalıştığı ortamın yüksek sıcaklıklarına daha dayanıklı bir performans sergilemektedirler. Su ve bekleme kaybının minimize edilmesi nedeniyle “Tam bakımsız” özelliği geliştirilirken, azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım sistemiyle çevreci özelliği ön plana çıkmaktadır.

Çelik Start Stop Akü

efb-aku

72 Amper Çelik Akü

Yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltan, Start-Stop sistemine sahip araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmış akülerdir. Bu akülerin genel özelliği, Start-Stop sisteminde ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimine uygun olarak üretilmiştir. Start-Stop akülerimiz, EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) Akü ve AGM (Kuru tip) Akü olarak iki tipte bulunmaktadır.

Çelik Marin Akü

celik

90 Amper Marin Akü

GelAkümülatörler, Serbest elektrolitin ilave bir kimyasal ile jel halinde sabitlendiği VRLA Akümülatörlerdir.Çelik Marin Aküleri; Deniz, göl ve nehirlerde çalışan araçların marş ve enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş akümülatörlerdir.Çelik Marin serisi akülerimiz Türk Loyd’u sertifikalıdır. Marin Akülerinin Temel Özellikleri: Kullanım alanlarına özel tasarlanmış iç dizayn , Derin Dejarş özelliğine (Deep Cycle) sahip , oluşacak gazları araçtan istenirse merkezi gaz hattı ile tahliye edebilmek için düzeneğin yanı sıra, 55 derecelik eğime kadar, elektroliti muhafaza ederek, hizmet vermeye devam eden sisteme sahip yüksek performanslı akülerdir.Kullanımın olmadığı sezon dışı dönemlerde, teknolojik özelliklerini ve performansı muhafaza etme; Özel teknolojik tasarım sayesinde uzun ömürlü olma özelliğinin yanında çevre ve araç emniyeti için “alev almaz” nitelikli malzemelerle üretilmiştir.

VRLA Akü

VRLA, AGM aküsü olarak uzun süreli uygulamalar için yüksek performans ve güvenirlilik sağlar. Kesintisiz Güç Kaynakları Sisteminde kullanılan “gaz geri dönüşüm” (gas recombination) sistemine sahip ve Türkiye’de ilk ve VRLAtek olarak Tepeören tesislerinde üretilen blok ürünlerdeki gerçek kuru tip, tam bakımsız akümülatörlerdir. Alev geciktirici kutularda, düşük basınçlı otomatik kapanan valf kontrolüne sahip bu tip akümülatörlerde yüksek oranlı gaz geri dönüşüm özelliği vardır. Kapalı sistem akülerde bakıma gereksinim duyulmaması, cihaz içi vb. dahil kapalı yerlerde, hatta yatay veya dikey pozisyonlarda kullanılabilmesi gibi önemli avantajları sahiptir.

OPzS ve VRLA tipi ürünlerin başlıca kullanım alanları olarak telekomünikasyon sektöründe birçok alanı, enerji ve ulaşım sektörü’nde kontrol, iletişim, sinyalizasyon sistemlerini, elektrik santrallerini, bilgi işlem merkezlerini, kesintisiz güç kaynaklarını, emniyet sistemlerini, deniz araçlarında yedek enerji sistemlerini ve çeşitli sanayi uygulamalarını sayılabilinir.