Esan Akü

Esan Akümülatör ve Malzemeleri San. Tic. A.Ş. 1978 yılında İstanbul 4. Levent’te kurulmuş olup akümülatör üretimine başlamıştır. Uzun yıllar üretim faaliyetini 4. Levent’te sürdüren firma artan iş hacmi ve büyüyen organizasyon yapısının gereği olarak 1999 yılında Ayazağa Şişli’de  modern üretim tesisi inşa ederek tüm üretim ve yönetim faaliyetlerini bu tesise taşımıştır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını 2006 yılında tamamlayıp belge almaya hak kazanan firmamız, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelendirme  çalışmalarını tamamlamıştır. 2012 yılında ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına başlamıştır. 2011 yılında Kanada ve Amerika’dan ithal ettiği Expended Metal Teknolojisi yatırımı tamamlanarak  1.200.000  akü/yıl üretim kapasitesine ulaşmıştır. Esan Akü 2005 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı’nın yetkilendirdiği AKÜDER (Akümülatör ve Geri Kazanım Sanayicileri Derneği) nin  1 nolu ve aynı zamanda kurucu üyesidir. Esan Akümülatör artan satış ağı ve organizasyonu ile yurt genelinde bölge bayii, tali bayii ve  satış sonrası hizmet noktaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Esan Akü Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında 30 ‘u aşkın ülkeye üretiminin  % 55’ini ihraç etmektedir.

35 yıllık tecrübe ve bilgi bikrimi ile Çevre Duyarlılığı ve Müşteri Memnuniyetini kendisine ilke edinen Esan Akü, “Pozitif Enerji” sloganı ile sektörde daha çok uzun yıllar adından söz ettirecektir.

OTOMOBİL VE HAFİF TİCARİ ARAÇLAR

BUŞONLU TİP

TAM KAPALI SİSTEM

TEKNİK ÖZELLİKLER TEKNİK ÖZELLİKLER
1)  Kalsiyum-Kalsiyum Kalay alaşımlı Izgaralar 1)  Kalsiyum-Kalsiyum Kalay alaşımlı Izgaralar
2)  Buşonlu tip kapak, saf su ilave edilebilir. Bakım gerektirmez. 2)  Özel kapak tasarımı minimum su kaybı. Bakım gerektirmez.
3)  Polietilen seperatörler 3)  Porex alev tutucular
4)  Expanded Metal Teknolojisi 4)  Polietilen seperatörler
5)  İndikatör (Magic Eye) 5)  Expanded Metal Teknolojisi
6)  İndikatör (Magic Eye)
 
UYGULAMA ALANLARI UYGULAMA ALANLARI
Binek araçlar Binek araçlar
Hafif Ticari araçlar Hafif Ticari araçlar

VRLA NEDİR?
VRLA ( Valf Regulated Lead Acid ) ( Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü ) olarak da bilinir. Bakımsız Akü olarak bilinen Kuru Akü ve Jel Aküler bu sınıfa giren akülerdir. Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırma olmamasıdır. Gaz çıkışı minimumdur. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta bekleme ömürleri çok daha uzundur. Ayrıca sulu akülere kıyasla titreşime karşı daha dayanıklıdır. Sevkiyatı, taşınması sorunsuzdur.

AGM NEDİR?
AGM, (Absorbent Glass Mat) (Elektroliti Seperatörlere Emdirilmiş) kavramlarının kısaltmasıdır. Kurşun teknolojisinin tutarlı bir çalışmayla geliştirilmesi sonucu, elde edilen emme gücüne sahip mikro cam tüylü kumaş tabaka kullanılır. Elektrot setinin yüksek basıncı sayesinde mikro cam tüylü kumaş tabaka, plaka elektrotlarına eşit dağılır ve yakın tutulur. Bu şekilde aktif malzeme kaybı en az seviyeye indirilerek, maksimum performans, son derece yüksek çevrimsel dayanıklılık, sarsıntılara karşı üstün direnç sağlanmış olur.

GEL NEDİR?
GEL akü içerisinde jel – jöle kıvamında elektrolit bulunan akülerdir. Ağır çevresel koşullara özellikle de sıcaklığa ve titreşime dayanıklı bakımsız akülerdir. Bu yüzden Denizcilik Sektöründe ve Güneş Enerji Sistemlerinde özellikle tercih edilirler.
Jel Akü hemen şarj edilmese bile, derin deşarjdan tamamen geri döndürülebilir. Günlük çevrimsel kullanım için idealdir. Uzun deşarjlarda mükemmel performans gösterirler.

TEKNİK ÖZELLİKLER
*ABS (Antilonitrin Botadin Sitrin) malzemeden kutuya sahiptir. Bu nedenle kırılmaya ve özellikle yanmaya karşı dayanıklıdır.

*VRLA (Valf Regulated Lead Acid) Gaz çıkışı ayarlı, tamamen kapalıdır.

*Tam oksijen rekombinasyonuyla çalışırlar. Tamamen kayıpsız ve bakımsızdır.

*Kaliteli Cam Seperatörler (Absorbed Glass Mad) kullanılmıştır. Raf ömrü yüksek ve vibrasyona dayanıklıdır.

*İç dirençleri çok düşük olup aylık beklemede kapasite kayıpları çok düşüktür.

*Çok geniş bir ısı yelpazesinde çalışabilirler

*Yatay veya Dikey herhangi bir pozisyonda çalışabilirler.

UYGULAMA ALANLARI

AGM UYGULAMA ALANLARI

*Kesintisiz Güç Kaynakları

*Telekomünikasyon Sistemleri

*Güvenlik ve Alarm Sistemleri

*Yolcu Asansörleri

*Akülü Çocuk Gereçleri ve Oyuncaklar

*Elektronik Teraziler

*Tıbbi Cihazlar

*Acil Aydınlatma Sistemleri

*Haberleşme Sistemleri

*Oto Kontrol Sistemleri

*Marin Uygulamaları

*ATM ler

*Benzin İstasyonları

*Trafik Sinyalizasyon Sistemleri

*Yazar Kasalar

*Hassas Teraziler

GEL UYGULAMA ALANLARI

*Elektrikli Engelli Araçları

*Güneş Enerjisi Sistemleri

*Rüzgar Enerji Sistemleri

*Tüm Marin Uygulamaları

*Ölçüm Cihazları

*Karavanlar

*Baz İstasyonları

*AVM lerde Kullanılan Temizlik Araçları