Povver Akü

Otomotiv Aküleri

Starter Ürün Serisi

Povver Starter serisi aküler, otomobil ve hafif ticari araçlarda, motorun ilk hareketini sağlamak ve araçtaki elektrikle beslenen tüm cihazları çalıştırmak için geliştirilmiş ve üretilmiş ürünlerdir. Yüksek akım ve gücü kısa sürede sağlama özelliğine sahiptir.

Povver Otomotiv akümülatörlerinin tamamı Gümüş – Kalsiyum Alaşım Teknolojisi ile üretilir. Gümüş – Kalsiyum alaşımının genleştirilmiş yeni metal teknolojisi (Expended Metal Teknolojisi) ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan aküler, tüm otomobil modellerinin ihtiyacına cevap verilecek şekilde üretilmektedir.

Geleneksel akülere göre %20 daha fazla ömür ve marş gücüne sahip olan gümüş alaşımlı aküler, iklim veya çalıştığı ortamın yüksek sıcaklıklarına daha dayanıklı bir performans sergilemektedirler. Su ve bekleme kaybının minimize edilmesi nedeniyle “Tam bakımsız” özelliği geliştirilirken, azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım sistemiyle çevreci özelliği ön plana çıkmaktadır.

Start Stop Aküleri

Start & Stop Serisi

Yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltan, Start-Stop sistemine sahip araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmış akülerdir. Bu akülerin genel özelliği, Start-Stop sisteminde ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimine uygun olarak üretilmiştir. Start-Stop akülerimiz, EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) Akü ve AGM (Kuru tip) Akü olarak iki tipte bulunmaktadır.

AGM teknoloji akülerimiz, ileri düzeyde Start&Stop özellikli araçlarda kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Bu akülerimiz, kurşun asit akü teknolojisinin ulaştığı son nokta olan VRLA (valf ayarlı kurşun asit) AGM (absorbed glass mat – emdirilmiş cam elyaf) tiptedir. Sahip olduğu bu yeni teknoloji sayesinde içerisinde serbest halde elektrolit bulunmamaktadır. VRLA özelliği sayesinde gaz rekombinasyon sistemine sahiptir. Standart sulu akülerdeki bakım gerektirmeme özelliği geliştirilmiştir. Döküm yapıda pozitif plaklar ve con-cast yapıda negatif plakları ile sağlam bir iç yapıya sahip olup, standart sulu akülere oranla daha yüksek marş gücü ve ömür dayanımına sahiptir. Geliştirilmiş S&S sistemlerinde kullanılmak üzere en uygun yapıda üretilmiş aküdür.

Povver Start-Stop EFB AGM Aküleri Broşürünü İndirmek için Tıklayınız.

Yoğunlaştırılmış enerjiye sahip EFB akülerimiz, yerli ve ithal tüm Start&Stop özellikli araçlarda kullanıma uygun şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu akülerimiz, standart akülerimiz gibi sulu tiptedir. Güçlendirilmiş iç yapısı sayesinde aynı kapasitedeki benzer bir aküye göre 2 kat ömür dayanımına sahiptir. Özellikle S&S sistemlerinde kullanımına göre tasarlandığından yüksek çevrim ömrüne sahiptir.

Marin Aküler

Starter Ürün Serisi

Gel Akümülatörler, Serbest elektrolitin ilave bir kimyasal ile jel halinde sabitlendiği VRLA Akümülatörlerdir.

Povver Marin Aküleri; Deniz, göl ve nehirlerde çalışan araçların marş ve enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş akümülatörlerdir.Povver Marin serisi akülerimiz Türk Loyd’u sertifikalıdır.

Marin Akülerinin Temel Özellikleri: Kullanım alanlarına özel tasarlanmış iç dizayn , Derin Dejarş özelliğine (Deep Cycle) sahip , oluşacak gazları araçtan istenirse merkezi gaz hattı ile tahliye edebilmek için düzeneğin yanı sıra, 55 derecelik eğime kadar, elektroliti muhafaza ederek, hizmet vermeye devam eden sisteme sahip yüksek performanslı akülerdir.

Kullanımın olmadığı sezon dışı dönemlerde, teknolojik özelliklerini ve performansı muhafaza etme; Özel teknolojik tasarım sayesinde uzun ömürlü olma özelliğinin yanında çevre ve araç emniyeti için “alev almaz” nitelikli malzemelerle üretilmiştir.